Gitar Dersleri

       Basad gitar dersleri değişik branşlarda yürütülmektedir. Bu branşlar; Klasik Gitar, Akustik Gitar, Elektro Gitar, Bas Gitar ve Pop Gitar başlıklarından oluşmaktadır. Tüm derslerin içerikleri hedeflenen müzik türlerine göre özenle seçilmiş repertuvar ve her seviyeden öğrenciye (başlangıç, orta ve ileri seviye) hitap edecek enstruman teknik ve müzik teorisi bilgileri verilerek yürütülür. Ayrıca konservatuar ve güzel sanatlar liselerinin ilgili bölümlerine hazırlanmak isteyen kursiyerler için özel programlar uygulanmaktadır. Gitar kurslarımız her yaştan kursiyere açık olup birebir ya da grup dersi olarak yapılır.

GİTAR DERSİ

Sağ ve sol elin gitara alışması - Eksersizlerin öğretilmesi)- Gitar notalarının öğretilmesi- Notaların öğretilmesi- Akorların öğretilmesi- Armoninin öğretilmesi- Ritim çalışması- Gitardaki ritimlerin öğretilmesi- Gitar akordu- Müzik bilgisi

ŞAN  DERSİ

Vicudu şan için hazırlayan eksersizler- Diyafram çalışması- Kulak eksersizleri- Dudak tembelliğinin aşılması- Dil tembelliğinin aşılması- Notanın öğretilmesi- Ritim çalışması- Solfej çalışması- Ağız akustiğinin öğretilmesi- Sesin öne alınması çalışması 

İskender Doğan

    15/12/1953 yılında Manisa da dünyaya geldim. İlk okul ,Orta okul ve liseyi Manisa da okudum.Manisa da küçük yaşlarda müziğe başlamamın getirdiği avantajla bir orkestra kurup ilk sosyal hareketlerin gelişmesinde il ve ilçelerde yararlı olmaya başladım.1968 de Türkiye genelinde liseler arası ses ve beste yarışmasında Manisa lisesine en iyi ses birinciliğini kazandırdım. Manisa da Müzikle uğraşmanın suç gibi görüldüğü yerlerde gençlik çayları düzenleyip gençlerin ruhsal açıdan yücelmelerine katkıda bulundum. 1972 yılında İstanbula,Türk sinemasının duayeni Selda Alkor ablamın yanına gelerek,ondan aldığım destekle müzik yaşamıma devam ettim.Yine aynı yıllarda Bugünki açık hava tiyatrosunda yapılan 1972 altın ses yarışmasında birinci oldum. Günaydın gazetesinin tertiplediği ‘altın mikrofon’ beste yarışmasında finalist olmayı başardım.İki bin bestenin içinden sıyrılıp finale kalmıştım.Bu yarışmanın Birincisi Edip Akbayram olmuştu. Annem pop müziğinin dev isimlerinden ‘Fisun Önal’la beni tanıştırdı. Sevgili Fisun beni dinleyince çok etkilenip hemen ‘Şat yapım’a götürdü. Şanar Yurdatapan ve Atilla Özdemiroğlu’nun kurduğu bu şirket profosyonalliğimin ilk adımı oldu.İlk defa O zamanla siyah beyaz yayın yapan TRT nin naklen yayınladığı ilk sivil canlı yarışması olan 1973 ‘Altın toplu iğne beste yarışması’nda ’Menekşenin moru’ adlı bestemi seslendirip finalist olmuştum.Rahmetli ‘Esmeray’ımız ‘Unutama beni’isimli şarkısıyla bu yarışmada birinci olmuştu. O yıllarda İstanbul radyosu her sabah açıldığında halk türküleri tarzında olan ‘Menekşenin moru’ adlı bestemi dinletirdi halkımı - za.ilk 45 lik plağım Karaca oğlan’ın sözleriyle ‘Giden gelmez’di 1975 ilk eurovision beste yarış masında ‘Günahsızlar’ adlı bestemi seslendirip yine finalist oldum.Türkiyemizin ilk gururu buğulu sesiyle ‘Semiha Yankı’ “Seninle bir dakika”adlı besteyi seslendirip birinci olmuştu. 1975 lerin sonlarına doğru ‘Kan ve Gül’ adlı bestemi seslendirerek arzu ettiğim yere gelmiştim. 1977 de Ankara Gazi eğitim fakültesinin müzik dallarından“ ŞAN “bölümünü kazandım.Fakülteyide 1979 yazında bitirip mezun oldum. 1978 de Kan ve Gül adlı ilk şiir kitabımı halkımızın beyenisine sundum.1977 de ilk LP imi yaptım.Patronum yine sevgili dostum Ali Kocatepeydi. 2000 li yıllarda Hurşid Yenigün’İMA şirketiyle ilgili bir proje getirdi.O şirketin yıllarca aranjörlüğünü yapmıştı.Bu hepinizin bildiği ‘Eski Dostlar’ projesiydi.İskender Doğan,Semiha Yankı,Banu Kırba, Kartal Kağan,Ercan Turgut,Melike Demirağa,Atilla Atasoy,Esmerayımız Nur Yoldaş,Hurşid Yenigün,Güzin Sokullu,Bahaboduroğlu...Bir araya gelip son yılların en muhteşem gurubunu oluşturduk. Müzik hayatım bildiğiniz gibi devam ediyor.”GİTAR ve ŞAN”öğretmenliğim sanat hayatımın bile önüne geçmiş durumda.Amacım halkımıza Tanrının sanatçılara bahşettiği gizli güçleri bulup toplumumuza kazandırmaktır.Herşeyin hayırlısını dileyerek tüm insanlığın yücelmesini diliyorum.

 

BASAD KLASİK GİTAR EĞİTMENİ / ERHAN CANBULAT 

* 1978’de İstanbul’da doğdu. Müziğe küçük yaşlarda bağlama çalarak başladı. 

* Lise yıllarında müzik öğretmeni Refik KÖKSAL’ın desteğiyle, 1995 yılında Marmara üniversitesi Atatürk eğitim fakültesi müzik öğretmenliği bölümünü kazandı. 

* Üniversite yıllarında Prof. Dr. Yıldız ELMAS tan klasik gitar eğitimi aldı ve 2000 yılında üniversiteden mezun oldu. 

* 1996 yılında sanat merkezlerinde klasik gitar eğitmenliği yapmaya başladı ve uzun yıllar bu çalışmalarını sürdürdü. 

* 2000 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra bir dönem özel okullarda müzik öğretmenliği yaptı. 

* 2011 yılında başladığı özel Açı okullarında gitar eğitmenliği çalışmalarına devam etmektedir. 

* 2007 yılından beri Basad’da  klasik gitar eğitmenliği yapmaktadır aynı zamanda müzik kurulu başkanlığı çalışmalarını da devam ettirmektedir.

 

Çağatay / Eğitmen

       1980'de Erzincan'da doğdum.2009'da İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar bölümü Müzik öğretmenliği programından mezun oldum. Askerlik görevimi yaptıktan sonra 2010-2012 yılları arasında Giresun üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştım.Şu an Basad'da elektrogitar dersleri vermekteyim.